Ознака: предметот „Таргет Тврдина“

Верушевски: Документите за прислушувањето не завршуваа кај мене

Во сведочењето за масовното прислушување во предметот „Таргет Тврдина“, ексразузнавачот Зоран Верушевски сведочеше дека во 2010 година ги добил првите информации за бомбите. На...

Сведок на СЈО: Знаевме каде и како Мијалков и Грујевски се...

Сашо Трајковски, инженер во поранешната УБК, сведок на СЈО во предметот „Таргет Тврдина“, во исказ пред судот рече дека со неговите колеги гледале како...