19.4 C
Skopje
13.5.2021 - 23:05

Ознака: предметот „Рекет“

Тодоровиќ денес ќе сведочи во случајот „Рекет“

Поранешниот градоначалник на Општина Центар, Владимир Тодоровиќ, е денешниот сведок предложен од одбраната на првообвинетиот во предметот „Рекет“, Бојан Јовановски.  На последното рочиште сведочеше адвокатот...

Заев му пишал на Боки: Ги видов доказите, ова е чист...

Комуникацијата меѓу доскорешниот премиер Зоран Заев и обвинетиот во „Рекет”, Бојан Јовановски, која тој ја препраќал до неговата мајка Јасминка Јовановска, е дел од...

Напладне пресуда за Зоран Милески – Кичеец за „Рекет“

Напладне треба да биде соопштена пресудата за третообвинетиот Зоран Милески  во предметот „Рекет”, на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, по признанието на...

Дескоска: Јанева ја носеа на маички, а ја урниса довербата на...

Министерката за правда, Рената Дескоска, во интервју рече дека е многу разочарана од однесувањето на екшефицата на СЈО, Катица Јанева, која е обвинета во...

Ременски не чувствува вина за „Рекет“

Пратеничката и експретседателка на Собранието, Фросина Ременски, по еден час поминат кај судијата на претходна постапка за случајот „Рекет“, изјави дека не чувствува вина...