13.8 C
Skopje
20.9.2021 - 4:16

Ознака: предлози

Синтетички предлози!

Кон биеналето на млади уметници „Страст за лутање“ Традиционално, колку и да е застарен овој поим, Биеналето на млади во организација на МСУ е изложбена...

Кројачот Ангелковски, Леб и сол, Дејвид Боуви предложени за нови имиња...

Советот на Град Скопје на претстојната седница ќе расправа за дополнување на листата на имиња на улици, плоштади, мостови и на други инфраструктурни објекти...

Клубовите и рестораните треба да достават предлози за начинот на работа

Премиерот Зоран Заев и министерот за здравство, Венко Филипче, попладнево одржаа состанок со претставници на рестораните за свадби и прослави, претставници на ноќните клубови...

Кои се новите предлози за министри

Мандатарот Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети постигнаа согласност за идна коалициска влада, а на централните одбори на партиите беа обелоденети и...

ВМРО-ДПМНЕ со предлози за квалитетно и ефективно справување со корнавирусот

Потребно е максимално ангажирање на сите стручни и кадровски потенцијали за квалитетно и ефикасно справување со моменталната состојба во која се наоѓа Република Македонија,...

Руската влада поднесе оставка по предлозите на Путин за уставни промени

Рускиот премиер Дмитриј Медведев вчера објави дека целата влада поднесува оставка по годишното обраќање на претседателот Владимир Путин до нацијата, во кое тој предложи...

Најавени предлози за измени во Законот за извршување

Министерството за правда најавува дека до крајот на неделава ќе излезе со сериозни предлози за три законски решенија од кои дел предвидуваат измени во...

ЕУ изготви агресивен план за спротиставување на Трамп и на американските...

Водечките луѓе на Европската Унија изготвија агресивен план од 173 страници за да се спротивстават на трговските потези на претседателот Доналд Трамп и на...

Заев денеска ќе ги достави предлозите за нови министри до Собранието

Премиерот и лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се очекува да ги достави до Собранието предлозите за испразнетите министерски места во Владата. Тој синоќа по...

Бројки, појави, предлози

Бидејќи честопати ги мешаме термините или ги поистоветуваме регионите со изборните единици или општина со град, треба да се знае кои се тие и...