22.5 C
Skopje
18.9.2021 - 0:36

Ознака: предложи

Папата предложи Роберт Шуман да биде прогласен за светец

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск, предложи еден од основачите на модерна Европа, Роберт Шуман, да биде прогласен за светец. Во соопштението од Ватикан се...

Мадуро предложи предвремени парламентарни избори

Венецуелскиот претседател Николас Мадуро предложи одржување вонредни парламентарни избори за Националното собрание, чиј исход може опозицискиот лидер Хуан Гуаидо да го симне од функцијата...