17.8 C
Skopje
28.9.2021 - 23:48

Ознака: предизвици

Вудворд: Фудбалот се соочува со големи финансиски предизвици

Иако сме сигурни во нашите релативни моќи, јасно е дека фудбалот како целина се соочува со големи финансиски предизвици, предизвикани од повеќегодишната материјална инфлација...

Путин предупреди дека светот се соочува со зголемени предизвици

Светот се соочува со зголемени предизвици, им порача Владимир Путин, претседателот на Русија на учесниците на меѓународниот форум именуван по поранешниот министер за надворешни...

Ќе бидеме ли подготвени или нешто ќе нѐ изненади?

Есенски пакет предизвици: Попис и локални избори Иако според здравствените власти процесот на имунизација тече добро, а до есен се очекува висок процент на вакцинирано...

Јанша: Проширувањето е одговор на многу тековни предизвици

Во прегледот на приоритетите на претстојното претседателство на Словенија со Советот на ЕУ, премиерот Јанез Јанша во изминатата недела се заложи за враќање на...

Пендаровски, Заев и Мицковски ги скицираат приоритетите и предизвиците за Македонија...

ЕКСКЛУЗИВНО ЗА „НОВА МАКЕДОНИЈА“ На прашањето кои се најголемите политички предизвици и приоритети за Македонија, ексклузивно за „Нова Македонија“ одговор даваат претседателот на државата, Стево...

Година на големи спортски предизвици

И во една ваква година, и спортот го бараше својот пат, имаше успеси и неуспеси, стекнати се нови и значајни искуства за работата и...

Југоистокот пред нови предизвици

Црна Гора е голем тест за капацитетот на Срби и Албанци, секако и Црногорци, да соработуваат на граѓански концепт - антикорупциски и антикриминален, прозападно...

Шаренолик парламентарен состав со големи предизвици пред себе

Иако овој парламентарен состав може да претрпи и промени, во зависност од тоа кој ќе формира влада и кој од овие избрани пратеници ќе...

Сериозно време и предизвици

Германската канцеларка Ангела Меркел има шест месеци за да издејствува компромиси во ЕУ за најбитните прашања на сите нивоa, а во оваа политичка загатка...

Реформа на реформаторите

Честопати имаме реформи заради реформи, без јасно артикулирано разбирање на врскaта помеѓу целите што власта сака да ги постигне со одредена реформа и акцијата...