16.8 C
Skopje
31.7.2021 - 7:51

Ознака: предизборна кампања

Од полноќ почнува предизборниот молк

Предизборната кампања за парламентарните избори кои ќе се одржат в среда, ќе заврши вечерва на полноќ. Утре ќе гласаат лицата со ковид-19 и во самоизолација,...

Заев од Хераклеа: Денеска имаме татковина со сите аршини

На последниот ден од кампањата, претседателот на СДСМ и носител на кандидатска листа на пратеници во ИЕ4, Зоран Заев, вечерва се обрати на граѓанска...

Панорама/Предизборен ковид-карван

- Сега е во тек предизборна кампања и власта сака да претстави пред јавноста дека сѐ е убаво, мирно и безбедно. Пред две ноќи...

Заев: Добро е што сите сме заедно кога е во прашање...

По средбата меѓу сите лидери на политичките партии, претседателот на СДСМ, Зоран Заев рече дека неговата партија наместо митинзи, кампањата ќе ја води преку...

Улогата на Законот за употреба на јазиците во предизборната кампања

Симптоматични се пристапот и третманот на одредени партии кон темата и партиските ставови за Законот за употреба на јазиците. Јасно е дека Венецијанската комисија...