Ознака: предвремени избори

Курц најави предвремени избори во Австрија

Австрискиот канцелар, Себастијан Курц, предложи распишување на предвремени избори во земјата откако вицеканцеларот и негов коалициски партнер, Хајнц-Кристијан Штрахе поднесе оставка по она што...

Само предвремени избори в година може да го одложат пописот

Пописот планиран за април 2020 година нема да биде класичен со користење традиционален метод, интервју лице во лице, туку ќе се користи таканаречениот комбиниран...

Заев: Сè уште се дебатира за предвремени избори, можен е и...

СДСМ сè уште го нема дефинирано својот став дали да оди на предвремени избори, оти дилемата е дали да се оди на нов мандат...

Шекеринска: Има многу аргументи во полза на инцијативата за предвремени парламентарни...

Сериозно ќе ја разгледаме иницијативата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за предвремени парламентарни избори, има многу аргументи и во полза на таквата иницијатива, изјави денеска вицепремиерката...

Кукан: Ако има предвремени избори ќе биде „хаос“ во земјата

Ден пред гласањето за извештајот на Македонија во комисијата за надворешни работи на Европскиот Парламент, европратениците разменија мислења за состојбата во земјата по референдумот...

Заев: Можни се предвремени избори доколку гарантираат успешен референдум

Премиерот Зоран Заев очекува до крајот на неделава да се заокружи процесот околу датумот, прашањето и карактерот на референдумот за името. - Овие...

Кому повеќе му одговараат предвремени избори

Практиката на предвремени парламентарни избори создаде перцепција меѓу македонските граѓани дека тоа е вообичаена постапка, која, без разлика дали е во интерес на општеството,...

Масовни протести во Словачка со барање за предвремени избори

Илјадници Словаци учествуваа на вчерашните протести во неколку градови, на кои побараа предвремени избори и слобода на медиумите. Демонстрантите, воедно оддадоа почит на новинарот...

Watch Black Clover Episode 110 (https://animefreak.ws/m/x178/ep-110) at AnimeFreak animefreak latest

My Hero Academia 3 (https://animeflix.nl/m/0jze) Episode 25 at ANIMEFLIX god of highschool animeflix