Ознака: предвремени избори

Ред закани, ред помирувања за собраниски фајронт

Динамични пресврти во коалициските односи, застрашувања со ново парламентарно мнозинство, условувања и уцени со свои законски проекти за поддршка на законот на старо-новите коалициски...

Мицкоски: Ако не се одржат предвремените избори ќе ги преиспитаме односите...

Одложувањето на предвремените парламентари избори кои беа договорени да се одржат на 12 април, според ВМРО-ДПМНЕ ќе ја втурнат државата во нова политичка криза....

Претседателот на Азербејџан го распушти парламентот и свика предвремени избори

Долгогодишниот азербејџански претседател Илхам Алиев денес издаде указ за распуштање на парламентот и одржување предвремени избори за два месеца. Овој потег, координиран со еднодомниот парламент...

Британскиот парламент го одби предлогот за предвремени избори

Британскиот Парламент вечерва го одби предлогот на премиерот Борис Џонсон на 12 декември да се одржат предвремени избори. Предлогот на Џонсон не го доби неопходното...

Борис Џонсон бара вонредни избори на 12 декември

Британскиот премиер, Борис Џонсон, планира да побара од Парламентот одржување вонредни избори на 12 декември. Тој смета дека тоа е единствен начин да се...

Договорена дата за предвремените избори

Дванаесетти април е датумот на кој ќе се одржат предвремените избори, изјави претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев по денешната лидерска средба што...

Лидерите пристигнаа на средба кај Пендаровски

Лидерите на политичките партии попладнево пристигнаа во вилата Водно, каде почна лидерската средба. Средбата ја свика претседателот Стево Пендаровски откако земјата не доби датум за...

Премиерот Заев ќе се сретне со помалите коалициски партнери

Вечерва во 20 часот е закажана средба на премиерот Зоран Заев со помалите коалициски партнери. Се очекува пристигањето на лидерите на партиите во претседателската...

Лидерска средба кај Пендаровски за предвремени парламентарни избори

Лидерите на најголемите политички партии денеска попладне во вила Водно ќе имаат лидерска средба, на која повика претседателот Стево Пендаровски откако земјата не доби...

Мицкоски: Очекувам да се договориме за избори, ако Заев не се...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вели дека очекува утре на лидерската средба да биде постигнат договор за предвремени парламентарни избори, ако премиерот Зоран Заев...

Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime OAD Episode 4 (https://animefreak.ws/m/obLm/ep-4) at website https://animefreak.ws anime freaks tv

Watch Kaguya-sama: Love is War Season 2 (Dub) Episode 10 (https://kissanimeonline.com/m/PJ8L/ep-10) at KissAnime kissanimenz