27.8 C
Skopje
27.9.2021 - 20:29

Ознака: предавање

Предавање на темата „Вистината за родот“

Вечерва, од 19.30 часот, Мириам Гросман ќе одржи онлајн предавање на темата „Вистината за родот“ (дел 1 и дел 2), во организација на здружението...

Почнува предавањето на печките на дрва

Од  утре, понеделникот ( 21.06.2021 год.)  во Битола официјално треба да  почни предавањето на печките на тврди, или фосилни горива, за носителите на домаќинствата,...

Трамп: Мирно ќе ја предадемe власта, но борбата за Америка тукушто...

Американскиот претседател Доналд Трамп вети мирно предавање на власта откако Конгресот потврди дека Џо Бајден е победник на претседателските избори. - Иако целосно не се...

Договор за предавање на криминалците

Албанија и САД потпишаа нов договор за екстрадиција, со кој се заменува договорот потпишан во 1933 година од страна на тогашниот албански дипломат Фаик...

Областа Калбаџар предадена на Азербејџан

Областа Калбаџар, која беше под контрола на непризнатата република Нагорно-Карабах од 1993 година, ѝ е предадена на азербејџанската страна, вели Семјон Дегтјарев, портпарол на...

Едукативна кампања за борба против мозочен удар во Кичево

Во организација на Здружението за борба против мозочен удар, денес во Центарот за Култура во Кичево, предавање за превенција и лекување на мозочните удари...

Во чест на Св. Трифун предавање на лозарите за органско производство

Предавање за лозарите на тема „Примената на биопестициди и органско производство и практики“ се одржа синоќа во Кавадарци, по повод прославувањето на празникот Св....

Предавање на темата „Политички театар“

Предавање на Мишел Павловски, проследено со јавна дискусија на Лорета Георгиевска-Јаковлева, Софија Куновска, Маја Стевановиќ и Филип Јовановски, на темата „Политички театар“ ќе се...

Предавање на Стефан Новотни на фестивалот „Крик“

Во рамките на годинашното четврто издание на „Крик“, фестивал за критичка култура во организација на „Контрапункт“, вечерва, во 19 часот, предавање на тема „Едноставно,...

Д-р Петановска и м-р Стојкоска-Василевска одржаа предавање за женското здравје

Д-р Наде Петановска и психологот м-р Марија Стојкоска Василевска од првата приватна општа болница „Ре-Медика“, заедно со нутриционистот Тања Турунџиева, одржаа предавање за женското...