Ознака: прегази

Затворска казна од три години за жената што прегази 13-годишно дете...

Основниот кривичен суд денеска ја објави пресудата за предметот со сообраќајната несреќа, која на 18 септември 2015 година се случи на булеварот Илинденска кај...