Ознака: прегазено

Девојче прегазено во Тетово

Вчера во 15.00 часот во Тетово на ул. „Јане Сандански“, патничко возило „форд фокус“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.С.Ц.(34) од Тетово удрило...

Автомобил прегази 15-годишно дете во Скопје

Петнаесетгодишно дете вчера напладне било прегазено од автомобил на булеварот Александар Македонски во Скопје. Со возилото управувал Т.В. од Крива Паланка, велат од полицијата. Детето се...

Шестгодишно дете удрено од автомобил во Прилеп

Вчера во 15.45 часот на улица „Војводинска“ во Прилеп, патничко возило „пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Ѓ.(50) од Прилеп, удрило во шестгодишно...

Осумгодишно дете од Слупчане прегазено со автомобил

Осумгодишно дете од кумановското село Слупчане е повредено откако во него удрил автомобил „опел корса“. Детето со тешки телесни повреди е пренесено во Општата болница...

Прегазено 10 годишно дете во населбата Ѓорче Петров

Вчера на улицата „Борис Сарафов“ во скопската општина „Ѓорче Петров“ патничко моторно возило „Мазда“ удрило во 10 годишно дете-пешак. „Маздата“ била со скопски...