26.8 C
Skopje
17.9.2021 - 19:10

Ознака: Превентивни

Без страв на базени, на концерти и на фестивали

Препорачуваме пет летни активности во кои би можеле да уживате на отворено, а се безбедни дури и за време на пандемијата, доколку се следат...

Превентивни мерки и за шаховскиот Турнир на кандидати

Светската шаховска федерација (ФИДЕ) внимателно ги следи најновите случувања во врска со коронавирусот, притоа појаснувајќи дека Турнирот на кандидати за предизвикувач на светски првак...

Превентивни летоци за коронавирусот до крајот на неделата

На неколку европски аеродроми термалните камери се во функција, а проверка на телесната температура има на аеродроми, железнички станици и автопатишта во голем број...