9.8 C
Skopje
6.12.2021 - 16:02

Ознака: превентивни мерк

Засега нема најава за рестриктивни мерки, надлежните велат дека ситуацијата е...

Во Македонија во моментов има 4.043 активни случаи на коронавирус, откако вчера беа потврдени 137 новозаразени. Според податоците на Министерството за здравство, досега како последица...