38.8 C
Skopje
30.7.2021 - 15:05

Ознака: Превентива

Промовирана кампања за заштита и превентива од пожари во Битола

Синоќа на плоштадот „Гоце Делчев“ во Битола, пред битолчани беше промовирана кампањата за заштита од пожари на отворен простор и шумски пожари на територијата...

Морков – превентива за многу болести

Морковот важи за една од најупотребуваните и најздрави намирници. Крцкав е, вкусен и високонутритивен. Морковите се одличен извор на бета каротен, растителни влакна, витамин...

Превентивата е најважна за заштита на милениците во зима

Се препорачува сопствениците да ги облекуваат своите миленици во зимски јакни и капутчиња за да се заштитат од студот Настинката кај кучињата најчесто се открива...