Ознака: прв албанец премиер

Ахмети: Време е за првиот Албанец премиер

Демократската унија за интеграција (ДУИ) одбележува 18 годишнина од оснoвањето, а по овој повод лидерот на партијата Али Ахмеи посочува дека и натаму се...