21.8 C
Skopje
6.6.2020 - 16:12

Ознака: првомајска

Полицијата со нови информации за синоќешната несреќа на Првомајска

Момче на 21-годишна возраст и 48-годишен маж загинаа во сообраќајната несреќа што се случи синоќа на улицата Првомајска, сегашна Борис Трајковски. Според информациите на МВР,...

Две лица загинаа во сообраќајка на Провомајска

На скопската улица Првомајска синоќа се случи страотна сообраќајна несреќа, во која животот го загубија две лица. Според информациите од терен, несреќата се случила во...