2.9 C
Skopje
19.1.2020 - 15:52

Ознака: првенка

Горјачкина ќе ја предизвика светската првенка Венјун

Таа до големиот успех стигна на две кола пред крајот на Турнирот на кандидатките. Горјачкина е најмлада учесничка на турнирот, а се стекна со...