29.8 C
Skopje
3.8.2021 - 23:12

Ознака: прва фаза

Маричиќ: Успешно стартува првата фаза од попишувањето

Министерот за правда Бојан Маричиќ, во придружба со Заменик министерот за правда Агим Нухиу, директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски и директорот...

Заврши првата фаза од реконструкцијата на булевар АСНОМ

Екипите на град Скопје, со нанесување на последниот асфалтен слој на коловозот на булевар АСНОМ во општина Аеродром, викендов ја завршија првата фаза од...

Меркел: Првата фаза на пандемијата заврши, но мораме да бидеме внимателни

Германската канцеларка, Ангела Меркел, изјави дека првата фаза на пандемијата на коронавирусот е завршена, но предупреди дека борбата со вирусот може да продолжи долго...

Законот за блокирање на брегзит без договор ја помина првата фаза

Британските парламентарци во првото гласање го поддржаа нацрт-законот за блокирање на брегзит без договор, што може да го натера премиерот Борис Џонсон да побара...

Објавен тендер за изградба на првата фаза од автопатот кон Блаце

Јавното претпријатие за државни патишта објави тендер за изградба на првата фаза од автопатот Скопје - Блаце, од граничниот премин Блаце до селото Блаце,...