Ознака: прва средба

Заев – Мицотакис: Договорот од Преспа е историски чекор и значаен...

Премиерот Зоран Заев, денеска во Њујорк, за време на Генералното собрание на ОН, првпат се сретна со грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис, кој ја презеде...

Заев на прва средба со новоименуваната амбасадорка на САД во земјава

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска ја прими во посета новоименуваната амбасадорка на САД во земјава, Кејт Мари Брнз. Тој ѝ посака добредојде и...

Се сретнаа Пендаровски и Заев во Вилата на Водно

Претседателот Стево Пендаровски денеска имаше средба со премиерот Зоран Заев во Вилата на Водно. Како што соопшти кабинетот на претседателот, на средбата премиерот Заев...