Ознака: прва лига

Шкендија и Вардар ќе се соочат во првото коло

Денеска во просториите на Фудбалската Федерација на Македонија беа одредени двојките за новата натпреварувачка сезона во Првата Македонска Фудбалска Лига (ПМФЛ)  Ждрепката одреди актуелниот првак...

МЗТ Скопје славеше во дербито со Работнички

МЗТ Скопје во СЦ „Јане Сандански“ го совлада Работнички со 80:76 во претпоследното, деветто коло од Супер лигата. За тимот од Аеродром ова е...

Обилниот снег го одложи утрешното коло

Поради снегот (во просек над 20 сантиметри во поголемиот дел од Македонија), завеаните патишта и игралишта, натпреварите од 22-то коло во Првата фудбалска лига...