13.8 C
Skopje
23.9.2021 - 23:30

Ознака: „Прва дама“

Меланија само сака да замине дома

Досегашната прва дама на САД, Меланија Трамп, размислува за животот по заминувањето од  Белата куќа, пренесува „Бизнис инсајдер“. Извор близок до семејството вчера откри дека...

Првата дама на Бразил позитивна на коронавирус

Првата дама на Бразил, Мишел Болсонаро е позитивна на коронавирусот, се наведува во официјалното соопштение од претседателскиот кабинет. Во соопштението се наведува дека, освен сопругата...

Виола Дејвис ќе ја игра Мишел Обама во ТВ-серијата „Прва дама“

Глумицата Виола Дејвис ќе ја игра бившата прва дама на САД, Мишел Обама, во новата телевизиска серија „Прва дама“, објавија американските медиуми. Серијата ќе...