Ознака: Првата лига

Првата лига ќе почне на 31 октомври

КФМ објави и дека таа секојдневно ќе ја следи состојбата во државата од здравствен аспект и, во консултации со Комисијата за заразни болести и...

РФМ го одложи почетокот на Првата лига

По серијата позитивни случаи на коронавирус во суперлигашките екипи, Ракометната федарација на Македонија (РФМ) ги извести прволигашките клубови дека се одложува почетокот на сезоната...

Првата лига ќе се доигрува по скратен систем, од 14 или...

Ќе се доиграат преостанатите четири кола од третиот круг, по што ќе следуваат плејоф и плејаут, но ќе нема испаѓање од Првата лига на...