Ознака: првата жена

НАСА ќе ја испрати првата жена на Месечината во 2024 година

Американската вселенска агенција (НАСА) сподели детали за својата програма „Артемида“, во чии рамки планира да ги испрати првата жена и „следниот“ маж на површината...