Ознака: прашкаста материја

Злетовец починал откако голтнал непозната прашкаста материја

Злетовецот Д.А.(32) синоќа починал откако голтнал непозната прашкаста материја што се наоѓала во најлонска фолија. Веднаш била повикана екипа на итна медицинска помош и...

Сомнителна прашкаста материја пронајдена во кафеана

При претрес на угостителски објект во гостиварското село Неготино ноќеска се пронајдени девет најлонски ќесички со остатоци од прашкаста материја и една чинија со...