Ознака: прашалник

Европскиот прашалник или Европа во прашалници

Ја гледав срцепарателната сцена среде Киев, во која возбудената Урсула фон дер Лејен му го предаде фамозниот прашалник на претседателот Володимир Зеленски. Дури и...

Авионските патници од Милано и Венеција ќе пополнуваат прашалник

Патниците што во земјвата доаѓаат со авиокомапнијата „Визер“ од Милано и Венеција уште во авион ќе пополнуваат прашалник со податоци за нивно полесно лоцирање...