10.8 C
Skopje
25.10.2021 - 12:35

Ознака: пратки

Каква е иднината на поштенските пратки

Иако беше најавено дека од оваа година АД „Пошта“ веќе нема да биде единствен давател на универзалната поштенска услуга, со предлог-законот за изменување на...

(Видео) Големите градови наскоро може да останат без поштари

Една од компаниите во сопственост на DHL почна да испорачува пратки со беспилотни летала, дронови, во јужната кинеска метропола Гуангџоу. Дроновите со транспортни кутии тежат...

Граѓаните се жалат поради ненавремена и некомплетна достава на пратки

Десет отсто од поднесените рекламации за поштенските услуги се за пречекорување на рокот за достава и 90 проценти за оштетена односно намалена содржина на...