19.8 C
Skopje
28.9.2021 - 10:03

Ознака: пратка

Стигна втората пратка од руската вакцина „Спутник в“

Попладнево во 14.30 часот на меѓународниот аеродром во Скопје стигна втората пратка од руската вакцина „Спутник в“, наменета за ревакцинација на 3.000 здравствени работници,...

Захариева: Протестна нота до Министерството за надворешни работи на Македонија

Амбасадата на Република Бугарија во Скопје испрати протестна нота до Министерството за надворешни работи на Македонија за одлуката на царинските органи на граничниот премин...

Балканската мафија стои зад пратката кокаин од 2,2 тона запленета во...

Перуанската полиција заплени рекордни 2,2 тони дрога на брод чија цела посада била од Црна Гора. Како што пренесуваат црногорските медиуми, бродот „Карлота“ кој...

Пратката кокаин со „Јадран“ требало да отпатува за Турција

Досега во Црна Гора никогаш не бил запленет кокаин со толку голема чистота Поради обид за шверц на кокаин, кој е запленет на воениот брод...

Коверти со сомнителен прав испратени до грчки универзитети

Коверти на кои пишува дека се испратени од Индија, а кои содржат непозната сусптанца во прав, биле откриени на шест грчки образовни установи, меѓу...