Ознака: пратеничко место

Цветковска го презема пратеничкото место на Горан Милевски

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања му предложи на Собранието да го разгледа извештајот на ДИК за верификација на мандатот на Александра Цветковска. Таа...

Ѓоко Камчев ќе дојде на пратеничкото место на Груевски

Ѓоко Камчев ќе биде пратеникот кој ќе седне на местото на Никола Груевски, дознава „Макфакс“. Тој беше пратеник од 2014 до 2016 година. Камчев е...