Ознака: пратеничка

Руска пратеничка уапсена на аеродром во Њујорк

Руската пратеничка Инга Јумашева е приведена на аеродромот во Њујорк, соопшти руската амбасада во САД. Јумашева била приведена од службеници на ФБИ. Поради инцидентот, руската...

Инциденти пред домот на пратеничка на СИРИЗА во Катерини

Група демонстранти доцна синоќа се судрија со полицијата пред домот на пратеничката на СИРИЗА, Бети Скуфа во грчкиот град Катерини, јави дописничката на МИА...

Со молотови коктели нападнат домот на пратеничка од СИРИЗА

Непознати лица со молотови коктели синоќа го нападнале домот на пратеничката од СИРИЗА,Теодора Ѕакри, додека во него било нејзиното семејство во грчкиот град Јаница,...

Собрание го верификуваше мандатот на пратеничката Снежана Калеска-Ванчева

Собранието на Република Македонија во попладневниот дел од работата на 58. седница го верификуваше мандатот на пратеникот Снежана Калеска-Ванчева која доаѓа на местото на пратеникот Петар...

Француска пратеничка со македонско потекло во посета на Македонија

Пратеничката во Националното собрание на француската република и членка на Републиката во движење (РЕМ), политичката партија на претседателот Емануел Макрон, Лилјана Танги, која е...