-4.2 C
Skopje
19.1.2022 - 8:55

Ознака: пратеничка

Пратеничка позитивна на ковид-19 влезе во Собранието

Пристигнувам во Собранието, со целосна заштитна ковид-19 опрема, за да учествувам на денешната седница на која ќе ги усвоиме законите кои обезбедуваат финансиска помош...

Емилија Рамбабова е новата пратеничка на местото на Шахпаска

Попладневo Собранието го верификуваше мандатот на пратеничката Емилија Рамбабова од владејачката коалиција, која доаѓа на местото на министерката за труд и социјална политика Јагода...

Почина Ратка Димитрова, пратеничка од првиот собраниски состав на Македонија

Ратка Димитрова, пратеничката и координатор на првата пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието во период од 1991 до 1994 година, почина вчеравечер на 80-годишна...

Руска пратеничка уапсена на аеродром во Њујорк

Руската пратеничка Инга Јумашева е приведена на аеродромот во Њујорк, соопшти руската амбасада во САД. Јумашева била приведена од службеници на ФБИ. Поради инцидентот, руската...

Инциденти пред домот на пратеничка на СИРИЗА во Катерини

Група демонстранти доцна синоќа се судрија со полицијата пред домот на пратеничката на СИРИЗА, Бети Скуфа во грчкиот град Катерини, јави дописничката на МИА...

Со молотови коктели нападнат домот на пратеничка од СИРИЗА

Непознати лица со молотови коктели синоќа го нападнале домот на пратеничката од СИРИЗА,Теодора Ѕакри, додека во него било нејзиното семејство во грчкиот град Јаница,...

Собрание го верификуваше мандатот на пратеничката Снежана Калеска-Ванчева

Собранието на Република Македонија во попладневниот дел од работата на 58. седница го верификуваше мандатот на пратеникот Снежана Калеска-Ванчева која доаѓа на местото на пратеникот Петар...

Француска пратеничка со македонско потекло во посета на Македонија

Пратеничката во Националното собрание на француската република и членка на Републиката во движење (РЕМ), политичката партија на претседателот Емануел Макрон, Лилјана Танги, која е...