Ознака: пратеничка група „Пријатели на Северна Македонија”

Османи: Европската перспектива на Западeн Балкан значи стабилност за целиот континент

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денес оствари видео средба со членовите на неформалната пратеничка група „Пријатели на Северна Македонија” во Европскиот парламент, предводена...