Ознака: правда

Заедничка акција за правосуден систем по мерка на секое дете

На панел-дискусијата Правда по мерка на секое дете, министрите за правда, за внатрешни работи и за труд и социјална политика, заедно со Делегацијата на...

Нема правда – нема помирување!

Јас, драги мои, верувам во паролата нема правда - нема мир! Дури мислам дека таа треба и да се прошири и надгради, секако не...

Маричиќ: Подготовката на новиот Закон за медијација е во завршна фаза

Министерот за правда, Бојан Маричиќ, кој учествуваше на конференција на тема „Придобивките од медијацијата како алтернативен начин на решавање на спорови“ во своето обраќање...

ЕУ не смее да дозволи извртена историска правда

ЕУ не може и не смее да биде организација на заборавот, која ќе пречкрта сѐ што не им се допаѓа во историјата на нејзините...

Силјановска: Мора да почнеме од право и правда, а тоа од...

Гордана Силјановска-Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 1 на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, денеска посочи дека правото и правдата се...

Меѓународната правда доцни, но сепак доаѓа

САД сметаат дека поднесувањето обвинение за воени злосторства против Хашим Тачи, Кадри Весели и други, објавено од Канцеларијата на независното Специјално обвинителство, е чекор...

Хатиџе Ченгиз е многу повеќе отколку жртва или свршеница на Џамал...

Хатиџе Ченгиз (37), свршеница на убиениот новинар Џамал Кашоги, во интервју за „Гардијан“ изјави дека светот не успеа да добие никаква одговорност од кралското...

Министерството за правда и ВМРО-ДПМНЕ имаат спротивставени ставови за законот за...

Продолжува политичкото разногласие во однос на новиот закон за јавно обвинителство. Законот за јавно обвинителство се подготвуваше долг временски период од работна група во која...

„Уличните херои“ ги мобилизираат борците за правда во државата!

Солидаризирањето со сторителот на тројното убиство во Сплит е порака за нефункционалното општество во спроведувањето на правдата, сметаат експертите Тројното убиство во Сплит не е...

Тимоние на прием кај Спасовски: Да нема застарување на случаи

Премиерот Оливер Спасовски денеска оствари средба со францускиот амбасадор во земјава, Кристијан Тимоние, кој му упати честитки на Спасовски поради назначувањето на чело на...

Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 8 (https://animeheaven.pro/m/b857/ep-8) at AnimeHeaven sites like animeheaven

Watch A Silent Voice Episode Full at website https://funimationfree.com funimation persona 5