-2 C
Skopje
23.2.2019 - 14:24

Ознака: појадок

Зошто не треба да јадете бананa за појадок?

Иако бананите ќе ви дадат краток набој на енергија, вие брзо ќе почнете да се чувствувате уморно и уште погладно од претходно. Тие се...

Алкохолот го штити срцето, но не спречува рак

Умереното конзумирање алкохол може да го заштити срцето од болести, но не отстранува какви било ризици од рак, се наведува во ново истражување на...

Прескокнување на појадокот може да предизвика многу непријатен проблем

Добро е познато дека појадокот е најважниот оброк во денот бидејќи на тој начин го поттикнувате метаболизмот и ја давата потребната енергија на телото. Многумина...

Робоготвачот подготвува „појадок од иднината“

Роботот направен со помош на лего-коцки може да подготвува појадок, односно да испржи сланина и јајца на око, како и да ги зачини со...