15.3 C
Skopje
13.5.2021 - 11:20

Ознака: пошта

Цртаме, пишуваме и летаме со „Колибри“!

Повик за соработка: Училишна пошта Драги деца, наставници, родители, вашиот пријател „Колибри“ ве повикува крајот на оваа чудна пандемиска година да го претвориме во соработка,...

Маскирани крадци побегнале по обидот за грабеж на пошта во Битола

Двајца маскирани крадци денеска претпладне се обиделе да ја ограбат поштата кај Железничката станица во Битола, но во тоа биле спречени од вработен во...

„Пошта“ отвори сопствена електронска продавница

Од денес е активна www.postashop.mk – првата електронска продавница на АД „Пошта на Северна Македонија“. Потрошувачите во моментот може да изберат помеѓу повеќе од...

Во пошта повторно може да се плаќаат сметки – стартува платниот...

Во пошта повторно може да се плаќаат сметки. Повторното функционирање на платниот промет во единиците на поштенската мрежа утре ќе биде официјално означено. Платниот промет...

Во Кичево со часови чекаат ред за да платат сметки

По престанокот со уплата на сметки на шалтерите на АД Македонски пошти, граѓаните за да платат сметки со часови се приморани да чекаат пред...

Вработен во „Пошта“ отворил туѓа пратка и ги трошел парите

Против 54-годишник од селото Долна Бањица, Гостиварско, поднесена е кривична пријава за злоупотреба на службената положба и овластувањето и издавање чек без покритие и...

Макрадули: Праќајте честитки и подароци преку пошта, да ја вратиме убавата...

Управниот одбор на „Пошта“ на седница го усвои посебниот промотивен пакет на услуги за испраќање празнични честитки и подароци, кој започнува да важи од...

Пошта месецов ќе склучи договор со Халк банка, платниот промет ќе...

Околу десет милиони евра долг кој е генериран по разни основи наследил новиот генерален директор на „Пошти“, Јани Макрадули. Тој за долговите вели дека...

Владата го предложи Макрадули за член на Управниот одбор на „Пошта“

Во однос на кадровските решенија, Владата заклучи да му препорача на Надзорниот одбор на Акционерско друштво за поштенски сообраќај „Пошта на Северна Македонија“ во...

Поштар им ги зел пензиите на тројца гостиварци

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Н. И. (59) од с. Лакавица, вработен како поштар во Гостивар, поради три кривични...