24.8 C
Skopje
27.7.2021 - 10:01

Ознака: Почит

Делегации на Владата и на СДСМ положија цвеќе и му оддадоа...

Делегација на Владата предводена од министерот за надворешни работи Никола Димитров, кој го придружуваа министерот без ресор задолжен за странски инвестиции Елвин Хасан и...

Ередоски: Се изгуби курсот за човечките вредности

Политизираноста на општеството и негрижата за младите допринесе за да се загуби курсот на човечките вредности, смета Ашмет Ередоски од „Националниот ромски центар“. Пред...

Жителите на Џенова оддадоа почит на загинатите во падот на мостот...

Стотици луѓе, меѓу кои и градоначалникот на Џенова, Марко Бучи и италијанскиот премиер Џузепе Конте, денеска, на првата годишнина од рушењето на мостот „Моранди“,...

Сценаристот на „Чернобил“ апелира за почит кон жртвите

Авторот на американската телевизиска мини-серија во продукција на ХБО, чија тема е најголемата светска нуклеарна катастрофа во Чернобил, проговори за непристојните фотографии и самослици...

Рамазан-бајрам празник за муслиманите, почит за другите

„Нова Македонија“ на граѓаните од исламска вероисповед им го честита празникот Рамазан-бајрам Улогата на Исламската верска заедница во земјава има големо значење во развивањето на...

Почит и поклонение пред делата на В. Ралев

(Повод: Писмото на брат му Ристо) Очекував да слушнам или прочитам некакви небулози за делата на човекољупците, хуманитарците и патриотите искажани од неинформирани или обични...