15.8 C
Skopje
25.10.2021 - 18:10

Ознака: починат

Починат кумановец пронајден близу бензинска пумпа во Скопје

Р.Л. (40) од Куманово е пронајден починат вчера попладне во близина на бензинската пумпа на улицата „Кеј Димитар Влахов“ во Скопје. Како што соопшти МВР, случајот...

Почина рудар по пад во јама

Рударот Ј.П. (55) од село Мождивњак, Кривопаланечко, починал синоќа откако, додека работел, паднал во јама. Ј.П. им подлегнал на повредите од падот на пат кон...

Почина 20-годишно момче, со автомобил се забил во ѕид

Тешка сообраќајка се случила вчера на регионалниот пат Куманово-село Липково кај село Опае во која животот го загуби 20-годишно момче. Од МВР информираат дека М.А....

Почина затвореник во Идризово

Триесет и четиригодишен осуденик од Тетово бил пронајден мртов во ќелија во КПУ Идризово, соопшти полицијата. Според истиот извор, вчера попладне М.Д.(34) од Тетово во...

Починат тетовец по пад од кран во Порој

Тетовецот Р.Б.(67) починал вчера нешто по 16 часот откако претходно околу 14 часот и 30 минути паднал од лопата на кран додека заварувал во...

Жител на село Логоварди изгоре во пожар

Д.Г. (52) од село Логоварди, Битолско, утрово го загубил животот откако во неговата куќа избувнал пожар. Како што соошти МВР, од пожарот што избувнал во 05:40...

Пронајдено мртво момче во објект во изградба во Скопје

Мртвото тело на В.Ц. (29) од село Кошари, Крива Паланка, е пронајдено во објект во изградба на улицата „Љубљанска“ во Скопје. Како што соопшти МВР,...

Велосипедист почина од срцев удар на трката Париз-Рубе

Белгискиот велосипедист Мишел Гулертс почина на 23-годишна возраст од срцев удар за време на трката Париз-Рубе. Гулертс падна по 110 извозени километри од 237 километри...

Скопјанец пронајден мртов во автомобил

Во паркирано возило вчераутро бил пронајден починат М.М. (71) од Скопје, на обиколницата помеѓу селата Орман и Волково во правец од Скопје кон Тетово. МВР...

Маж починал пред болницата во Кавадарци

Четириесет и осумгодишен маж вчера починал пред Јавната здравствена установа Кавадарци. Како што е наведно во полицискиот билтен, вчера во 01:10 часот во Полициската станица...