15.8 C
Skopje
18.10.2021 - 20:51

Ознака: починат

Митрополијата потврди, Амфилохије починал во болница

Почина митрополитот црногорскo-приморски Амфилохије, потврди митрополиjата на својата интернет-страница. - Во петок, на 30 октомври 2020 година во 8 часот и 20 минути наутро, во...

Почина волонтер што учествувал во тестовите за вакцина против ковид-19

Бразилската здравствена агенција „Анвиса“ потврди дека починал волонтер што учествувал во испитувања на вакцина против ковид-19, пренесува агенцијата „Ројтерс“. Станува збор за истражување за вакцината...

Синот на Роберт Редфорд почина од рак

Џејмс Редфорд, синот на Роберт Редфорд, почина на 58-годишна возраст во саботата од рак. - Роберт Редфорд е во жалост, неговиот син Џејмс почина во...

Маж пронајден мртов во стан во Скопје

Во стан на улицата Виа Игнатија во Скопје, вчера бил пронајден починат 65-годишен маж, кој живеел сам. Лекар од Службаат за итна медицинска помош констатирал...

Почина затвореник во кумановскиот затвор

Од Затвор Куманово – Отворено одделение Крива Паланка синоќа било пријавено дека во затворот починал осуденикот О.Р.(44) од Куманово. Увид извршиле екипа од Надворешната канцеларија...

Момчило Краишник почина од коронавирус

Осудениот воен злосторник и првиот српски член на Претседателството на Босна и Херцеговина (БиХ), Момчило Краишник, ја изгуби битката со коронавирусот. Заедно со Радован Караџиќ,...

Четиринасетта жртва од ковид-19 денес во Кичево

Во денот кога нема ниту еден новозаболен, коровирусот ја зеде и 14-тата жртва во Кичево, во исто време уште едно лице е оздравено и...

Гостиварец пронајден починат на Маврово

Во вечерните часови на 31 август во полициското одделение Маврово било пријавено дека во селото Ниќифорово, на околу 500 метри од планинарскиот дом, бил...

Почина гитаристот од „Ред хот чили пеперс“, Џек Шерман

Музичарот Џек Шерман, кој се стекна со слава како гитарист на групата „Ред хот чили пеперс“ (Red Hot Chili Peppers), почина денеска на 67-годишна...

Прилепчанец починал на работното место

Во утринските часови на 13 август, во Полициската станица Прилеп, било пријавено дека на улицата Македонски бранители во прилепското село Бела Црква, починал 64-годишен...