11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 10:57

Ознака: починат

Почина работник додека извршувал работни задачи во Музејот на град Скопје

Педесет и осумгодишен работник вчера починал при извршување работни задачи во Музејот на град Скопје, соопшти МВР. Ѕ. Ј. од Скопје бил вработен во приватна...

Од ковид-19 секој ден умира по еден лекар во Боливија

Боливиските лекари бараат владата да воведе строго затворање на земјата и се закануваат дека ќе престанат да примаат нови пациенти, бидејќи има нагло зголемување...

Познатиот кошаркарски тренер Марјан Лазовски почина од ковид-19

Еден од најпознатите македонски кошаркарски тренери Марјан Лазовски почина денеска на 58 години од последиците на ковид-19. Лазовски пред една недела бил пренесен во...

Триесет и тригодишникот што почина од ковид-19 бил со прекумерна тежина

Триесет и тригодишниот пациент, кој починал во ГОБ „8 Септември“, бил со прекумерна телесна тежина, а вирусот направил тешка билатерална пневмонија, информираат од Министерството...

Затвореник починал во затворот во Шуто Оризари

Во утринските часови на 2 декември од Затворот „Скопје“ во населбата Шуто Оризари во полиција било пријавeнo дека во затворот починал 41-годишниот Б. М.,...

Починат од ковид-19 не мора да биде погребан во затворен и...

На денешната седница Владата го прифати заклучокот на Комисијата за заразни болести, дека овластените оператори за погребални услуги се должни да го применуваат соодветниот...

Басистот на „Рибља чорба“ почина од ковид-19

Басистот на рок-групата „Рибља чорба“, Мирослав Миша Алексиќ почина на 67-годишна возраст. Познатиот музичар ја изгуби битката со коронавирусот. Тој се лекуваше од коорнавирусот во...

Кој беше Марадона?!

За многумина најголемиот на сите времиња, еден единствен и неповторлив – Диего Марадона. – Полното име му е Диего Армандо Марадона Франко – Роден е на...

На секои 17 секунди умира по еден човек во Европа од...

Минатата недела 29.000 луѓе починаа во Европа како резултат на инфекција со коронавирус. Тоа значи дека еден човек умира на секои 17 секунди, предупреди...

Почина поранешниот турски премиер Месут Јилмаз

Поранешниот премиер на Турција, Месут Јилмаз почина на 72 години во Истанбул, пренесуваат турските медиуми. Јилмаз минатата година заболе од рак на белите дробови, а...