13.6 C
Skopje
19.7.2019 - 6:35

Ознака: починат

Гостиварец починал во авион на летот Базел – Скопје

Седумдесет и четиригодишен гостиварец починал во авион на летот Базел – Скопје. Според информациите на МВР, ноќеска, половина час по полноќ,  на Меѓународниот aеродром-Скопје пристигнал...

Маж пронајден мртов во стан во Гевгелија

Педесет и седумгодишниот И.И. од село Дедино, вчера бил пронајден мртов во стан на улица „Сава Михајлов“ во Гевгелија. Како што соопшти денеска СВР Струмица,...

Радовишанец пронајден мртов во неговиот дом

Утринава во полицијата било пријавено дека бил пронајден починат маж во неговиот дом во Радовиш. Од СВР Струмица ја потврдија веста и информираат дека според...

Пожарникар починал при гасење пожар во близина на Транзитниот центар за...

Четириесет и седумгодишен пожарникар Г.Ј. од Скопје починал вчера откако му се слошило додека учествувал во гаснење на пожар во близина на Транзитниот центар...

Починат кумановец пронајден близу бензинска пумпа во Скопје

Р.Л. (40) од Куманово е пронајден починат вчера попладне во близина на бензинската пумпа на улицата „Кеј Димитар Влахов“ во Скопје. Како што соопшти МВР, случајот...

Почина рудар по пад во јама

Рударот Ј.П. (55) од село Мождивњак, Кривопаланечко, починал синоќа откако, додека работел, паднал во јама. Ј.П. им подлегнал на повредите од падот на пат кон...

Почина 20-годишно момче, со автомобил се забил во ѕид

Тешка сообраќајка се случила вчера на регионалниот пат Куманово-село Липково кај село Опае во која животот го загуби 20-годишно момче. Од МВР информираат дека М.А....

Почина затвореник во Идризово

Триесет и четиригодишен осуденик од Тетово бил пронајден мртов во ќелија во КПУ Идризово, соопшти полицијата. Според истиот извор, вчера попладне М.Д.(34) од Тетово во...

Починат тетовец по пад од кран во Порој

Тетовецот Р.Б.(67) починал вчера нешто по 16 часот откако претходно околу 14 часот и 30 минути паднал од лопата на кран додека заварувал во...

Жител на село Логоварди изгоре во пожар

Д.Г. (52) од село Логоварди, Битолско, утрово го загубил животот откако во неговата куќа избувнал пожар. Како што соошти МВР, од пожарот што избувнал во 05:40...