Ознака: починато

Едно починато лице а повеќе повредени во сообраќајка меѓу неколку возила

Едно лице е починато во сообраќајна незгода во која учествувале неколку возила во скопско, информираат од министерството за внатрешни работи. Синоќа околу 21,00 часот било...

Ракети од Авганистан усмртија петгодишно дете од Пакистан

Ракетите што ги лансирале милитанти од Авганистан денеска убиле петгодишно дете и раниле уште седум деца во северозападен Пакистан. Нападот се случил во Баџур, во...

Во САД од ковид-19 почина 13-годишно момче

Трагедија му се случила на семејство од Мисури бидејќи 13-годишното момче Пејтон Баумгарт починало како резултат на коронавирусот во текот на викендот, објавија локални...

Седумнаесетгодишно девојче почина од коронавирус во Сплит

Седумнаесетгодишно девојче што имало други респираторни проблеми заедно со инфекцијата почина како резултат на инфекција со коронавирус во болницата во Сплит. Лекарите не можеле...

Осумгодишно дете починало на пат кон болница

Вчера во Градската болница Куманово со возило на брза помош било донесено осумгодишно дете на реанимација. Детето било од Крива Паланка и без траги...

Седумгодишно момче кое немало други болести почина од вирусот во САД

Седумгодишно момче кое почина од ковид-19 е најмладата личност којашто го загибила животот од од оваа болест во американската држава Џорџија од почетокот на...

Починато седумгодишно дете донесено во болница во Велес

Во болницата во Велес вчера било донесено седумгодишно дете без знаци на живот. Детето, според информациите, претходно имало здравствени проблеми. По наредба на Јавен обвинител,...

Шестмесечно бебе меѓу починатите од коронавирус во Британија

Шестмесечното бебе е една од последните жртви на коронавирусот во Велика Британија, соопшти денеска Националната здравствена служба на земјата. Бебето е меѓу 626 лица, чија...

Детето што починало на Клиниката за детски болести немало коронавирус

Седумгодишното дете што починало на Клиниката за детски болести немало коронавирус, информираат од Министерството за здравство. На седумгодишното машко дете земени му се два бриса...

Во Битола почина едномесечно бебе

Во текот на вчерашниот ден во Битола почина едномесечно бебе. Според извори на „Нова Македонија“ смртта на бебето била пријавено вчера попладне. По пријавата во...