Ознака: починати

Осуммина починати и 163 новозаразени од ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.794 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-87, Куманово-7,...

Во Србија шест лица починаа од коронавирус, регистрирани 289 новозаразени

Во последните 24 часа во Србија од ефектите на коронавирусот починаа уште шест лица, додека регистриранисе 289 новозаразени лица, соопшти Министерството за здравство. Официјалниот број...

Петмина починати и 75 новозаболени од ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-26, Куманово-4,...

Регистрирани 115 новозаразени и седуммина починати од ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.032 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-53, Куманово-4,...

Во Србија за еден ден: 11 починати, 309 лица позитивни

Од последниот извештај во Србија тестирани се примероци од 8.102 лица, од кои 309 се позитивни на коронавирус. Единаесет лица починаа, а 81 е на...

Нови 12 смртни случаи од коронавирус, новозаболени се 132 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 868 тестирања, а регистрирани се 132 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-57, Куманово-10,...

Во Црна Гора двајца починати од коронавирус

Две лица кои биле заболени од ковид-19 починаа вчера во Црна Гора и тоа се првите жртви на вториот бран од епидемијата на коронавирус...

Девет смртни случаи и 150 новозабoлени во Македонија

Во последните 24 часа од коронавирус починале девет лица, шест пациенти од Тетово и тројца пациенти од Скопје, соопшти Министерството за здравство. Потврдени се...

Деветмина починати, 193 нови случаи на ковид-19 во земјава

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-140, Куманово-2,...

Осум починати и 134 новозаразени со ковид-19 во земјата

Во последните 24 часа се направени 1173 тестирања, а регистрирани се 134 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-97, Куманово-5, Прилеп-1, Тетово-11, Струга-3, Велес-1, Битола-1,...