Ознака: починати

Нови 403 заболени и 10 починати од коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.118 тестирања, а регистрирани се 403 нови случаи на ковид-19, и тоа во:...

15 починати и 396 нови случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.192 тестирања, а регистрирани се 396 нови случаи на ковид-19 во Скопје-198, Куманово-12,...

Во Македонија 477 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

Во последните 24 часа во Македонија се потврдени 477 нови случаи на коронавирус од 2.452 тестирања. Оздравеле 331 пациент, а починале 10 лица, соопшти...

Во Србија 2.267 новозаразени со коронавирус, 25 починати

Во последните 24 часа во Србија биле тестирани 12.889 лица на Ковид-19, од кои 2.267 биле позитивни, додека починале 25 лица. Според последните податоци на...

Во Бугарија 620 новозаболени од коронавирус, 106 починати

Во последните 24 часа во Бугарија се регистрирани 620 нови случаи на коронавирус, што е околу осум проценти од извршените 7.804 тестови. Во истиот период...

22 починати и 556 новозаразени од ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 во Скопје-270, Куманово-24,...

Хрватска: 1.401 новозаразени со коронавирус, починале 38 лица

Во изминатите 24 часа, во Хрватска беа регистрирани 1.401 нов случај на вирус САРС-КоВ-2, така што сега бројот на активни случаи на ковид-19 е...

580 нови случаи на ковид-19, починаа 9 лицa

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2431 тестирања, а регистрирани се 580 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-254, Куманово-32,...

Починаа седум лица, а потврдени се 414 нови случаи на коронавирус

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1619 тестирања, а регистрирани се 414 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-187, Куманово-10,...

Петнаесет починати и 493 новозаразени од ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.366 тестирања, а регистрирани се 493 нови случаи на ковид-19, и тоа во:...

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III (https://kissanimeonline.com/m/gjK2) Episode 12 at website https://kissanimeonline.com food wars kissanime

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (Dub) Episode 39 at website https://animeplanet.cc anime planet hunter x hunter