6.2 C
Skopje
24.1.2021 - 13:35

Ознака: починати лица

Германија: 1.070 лица починаа како последица на ковид-19

Во изминатите 24 часа, 1.070 луѓе починаа во Германија од последиците од инфекција со коронавирус, што го зголеми вкупниот број на смртни случаи на...

Петмина починати и 276 новозаразени од коронавирус во Србија

Во последните 24 часа во Србија 9.922 лица биле тестирани за коронавирус, а 276 биле позитивни, покажуваат најновите податоци на Министерството за здравство. Пет...

Досега 500 лица починаа од коронавирус во Македонија

Бројот на починати од коронавирус во Македонија достигна 500 лица, откако денеска беа потврдени 3 нови смртни случаи. Тројцата починати се пациенти од Битола (73),...

Регистрирани 166 нови случаи на ковид-19, починаа четири лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.419 тестирања, а регистрирани се 166 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-47, Куманово-17,...

Во Србија 412 нови случаи на ковид-19 и деветмина починати

Во последните 24 часа во Србија потврдени се уште 412 случаи на инфекција со коронавирус, а од компликации поврзани со ковид-19 починале девет лица. Вкупно,...

Регистрирани 137 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица

Во последните 24 часа се направени 1437 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-64, Куманово-7, Штип-19, Прилеп-1, Тетово-7, Струга-14, Велес-1,...

Трета жртва од ковид-19 во Кичево

Денес во Кичево е регистрирана и третата жртва од ковид-19, а се работи за 68 годишен маж. И не само што се зголемува бројот...

Д-р Стефановиќ: Речиси половина од пациентите кои починаа се лечеле дома...

Директорката на Инфективната клиника, Милена Стевановиќ, во врска со зголемениот број смртни случаи од коронавирусот, вели дека речиси 50 проценти од пациентите кои починале,...

Во Куманово 23 новозаболени и двајца починати од коронавирус, градоначалникот бара...

Кумановската болница евидентирала 23 новозаразени во Куманово и двајца починати од коронавирус во изминатото деноноќие, извести градоначалникот Максим Димитриевски. Тој побара Владата итно да...

Починаа шестмина пациенти од коронавирус, 42 лица оздравеле

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје починаа четири пациенти на возраст над 60 години, од...

Bakemonogatari (https://animefreak.ws/m/45X) Episode 15 at website https://animefreak.ws attack on titan animefreak

Watch Kuroko's Basketball 2 Episode 21 (https://crunchyrollfree.com/m/n1n/ep-21) at website https://crunchyrollfree.com. See more free take your marks crunchyroll