Ознака: почината

Починатата родилка од Охрид немала коронавирус

Министерството за здравство информира дека се негативни резултатите на битолчанецот кој беше пронајден починат во својот стан и кај родилката од Охрид, откако постмортем...

На починатата пациентка од Струшко постмртно ѝ се прави тест

Викендов во струшката општа болница за коронавирус била тестирана пациентка откако починала. Министерот за здравство, Венко Филипче, извести дека пациентката била донесена во болница...

Обвинителството ќе истражува за смртта на жената од Струга, не била...

Основното јавно обвинителство Охрид отвори предмет за смртта на 66-годишната жена од Струга, која денеска почина од коронавирус. Како што јави претходно Министерството за здравство,...

Пациентка од Струга утрово почина од коронавирус

Утрово од коронавирус почина пациентка на 66 годишна возраст од околината на Струга, информираат од Министерството за здравство. Таа и нејзиниот сопруг биле дијагностицирани позитивни...

Починатата пациентка тврдела дека не била во странство

Министерот за здравство Венко Филипче на вечерашната прес-конференција изнесе детали во однос на 57-годишната пациентка од Куманово, која е првата жртва на коронавирусот. Податоците што...

Србинка почина од свински грип во Бахреин

Дваесет и шестгодишна државјанка на Србија починала од свински грип ( H1N1), по тринеделно лекување во болница во Бахреин. Амбасадата на Србија во Кувајт, која...

Тетовски гинеколог ослободен од вина за смрт на родилка

Тетовскиот суд одлучи дека гинекологот Казимир Копривњак не е виновен за смртта за 33-годишната родилка Виолета Кировска која почина во август 2015 година. Судијата...

Жена од Радовиш која била пријавена за исчезната, пронајдена мртва

Жител на Радовиш вчера во Полициската станица во градот пријавил дека на местото викано „Ќучук Ерик“ забележал починато женско лице, информира МВР. Увид на местото извршиле...

Почина родилка породена во гинеколкошката болница во Чаир

Специјалната болница по гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“- Чаир, Скопје, денеска соопшти дека  во претпладневните часови родилка починала како резултат на комплицирана бременост. Во соопштението...

Постара жена пронајдена почината во стан во Кавадарци

Седумдесет и шестгодишната Ц.Т. (76) вчера е пронајдена почината во нејзиниот стан во Кавадарци. Како што соопшти МВР, вчера во 10 часот во Полициската...