Ознака: почината жена

Почината жена пронајдена во стан во Капиштец

Осумдесет и деветгодишна жена од Скопје вчера била пронајдена почината во нејзиниот стан на улицата Васил Ѓоргов во Скопје. Смрт без видливи траги на насилство...

Скопјанец ја пронашол почината својата мајка во стан

Седумдесет и едногодишна жена од Скопје вчера била пронајдена почината во нејзиниот стан на улицата Женевска во Скопје. Починатата ја нашол нејзиниот син, кој повикал...

Втора жртва на коронавирусот во Србија

Министерот за здравство на Србија, Златибор Лончар соопшти дека старица на возраст од 92 години е втора жртва од коронавирусот во Србија. Според информацијата која...