Ознака: починал

51-годишен скопјанец починал на работното место

51-годишен скопјанец починал додека извршувал работни задачи, соопшти Министерството за внатрешни работи. Од таму дообјаснуваат дека вчера околу 08.00 часот во СВР Скопје било пријавено...

Скопјанец починал на пазарот во Чаир

Во утринските часови на 11 април во скопската полиција било пријавено дека на пазарот во населба Чаир има починато лице. Полициски службеници излегле на местото...

Велешанец починал по пад од височина од својот двор

Седумдесет и двегодишниот Б.Ѓ.(72) од Велес починал вчера откако се лизнал додека ги полевал дрвјата во дворот и паднал од висина од околу 10...

Почина 24-годишно момче во Скопје играјќи фудбал

Дваесет и четиригодишно момче вчера околу 19.30 часот починало во населбата „11-ти Октомври“, додека играло фудбал. На момчето му се слошило, по што паднал...