Ознака: почеток

Судењето за „Тортура“ почнува од почеток

Судењето за предметот „Тортура“ се одложи поради болест на судијката Александра Ристеска, соопшти на денешното рочиште нејзината колешка Ленка Давиткова. Но, на прашање на...

„Одата на радоста“ предизвика немир во Европскиот парламент

Лидерите на ЕУ се собраа денеска, трет ден по ред, во Брисел да продолжат со преговорите за назначување на водечките позиции на институциите на...

Захариева: Можно е до октомври да биде одлучено за почеток на...

Министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева, изјави дека е можно до октомври да биде донесена одлуката за почеток на преговорите за влез...

Возбудлив почеток на 43. МОТ со „Блокбастер“

Белгиската претстава „Блокбастер“ на „Колектив Мензуел“, со која завчеравечер на големата сцена во Македонскиот народен театар беше отворено 43-то издание на фестивалот „Млад отворен...

На почеток

Мотото беше „Македонија ќе победи“ - и толку! Сега ќе пишуваат нова партиска програма („Нов завет“ е име што буди смеа, бидејќи новиов месија...