Ознака: почеток

Почеток

И покрај мешавината од чувство на неверување и еуфорија по изборите, важно е да се има на ум дека сѐ уште се очекува прифаќање...

Дали се вративме на почеток?

Македонската култура и уметност акумулираа енормна творечка енергија и дух, кои дојдоа до израз во литературата, но и во другите уметности. Македонската култура не...

Меркел: Уште сме на почетокот со пандемијата

Германската канцеларка Ангела Меркел ги оцени како позитивни досегашните постигнувања во борбата против коронавирусот, но како што рече, општеството е сè уште на почетокот...

Време е за нов почеток

Додека светот се приближува до бројката од четири милиони заболени од ковид-19, некои региони веќе го достигнаа врвот на заразата, а полека се забавува...

Последни подготовки за почетокот на второто полугодие

Додека учениците ги користат последните денови од зимскиот распуст, наставниците им ги пополнуваат евидентните листови, кои ќе им ги доделат на почетокот на второто...

Европратеници бараат одлука за почеток на преговорите со Македонија пред изборите

Европратеници членови на Мешовитиот парламентарен комитет Република Македонија – ЕУ побараа одлуката за почеток на пристапните преговори со Македонија да биде донесена пред изборите...

Русковска задоволна од почетокот на судењето за „Рекет“

Обвинителката која го води случајот „Рекет“, Вилма Русковска, изјави дека е задоволна од почетокот на судењето за случајот, но истакна дека очекувала признание на...

„Тортура“ почнува од почеток по година и осум месеци од првото...

Поради смена на поротник и поради истек на 90 дена, судењето за предметот „Тортура“ на СЈО почна од почеток. Судијката Александра Ристеска рече дека поротникот...

Судењето за „шамарите во Центар” повторно почна од почеток

Точно три години, еден месец и еден ден од поднесувањето на обвинението од СЈО за шлаканиците пред Општина Центар во 2016 година, судењето за...

Шарец: Македонија е зрела за почеток на преговорите

Премиерот на Словенија, Марјан Шарец, по билатералната средба со премиерот Заев, на прес конференција изрази силна пријателска и партнерска поддршка за евроатлантските интеграции на...

One Piece (Dub) Episode 641 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll free premium code

Watch Cells at Work! CODE BLACK! Episode 4 (https://gogoanime.be/m/nE4p/ep-4) at GoGoAnime gogoanime tower of god