8.8 C
Skopje
17.10.2021 - 8:26

Ознака: почеток на година

Вакцинирањето во земјава ќе започне до март и ќе биде бесплатно

Вакцинирањето за ковид-19 ќе започне во првите два-три месеци од следната година, најави министерот за здравство Венко Филипче. Ќе се примаат по две дози, а...

Во Унгарија нормален почеток на учебната година

Новата учебна година во Унгарија ќе започне на вообичаен начин, а училиштата ќе се отворат на 1 септември, соопшти денеска унгарското Министерство за човечки...