Ознака: поц

ПОЦ почнува со редовно бележење на хоризонталната сигнализација во Центар

Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар“ – Скопје од денеска почнува со редовното бележење на хоризонталната сигнализација на паркиралиштата со кои...

Општина Центар и пазарџиите постигнаа договор за проблемот со паркирање

Уредување на т.н. „див паркинг“ зад Зелениот пазар во Центар кој моментално е во хаотична состојба и не е функционален, е решението за кое...

ПОЦ постави камери за автоматско препознавање на паркиралиштето „Трготекстил“

Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар“- Скопје, денеска го пушти во употреба новиот систем за автоматско препознавање на регистарски таблички на...

ПОЦ: Пазарџиите протестираат затоа што им беа скратени сите злоупотреби

Во изминатите неколку дена пазарџиите од Зелен пазар протестираат бидејќи им беа скратени сите злоупотреби кои ги извршуваа секојдневно на паркиралиштето „Аутомакедонија“, велат од...

Бесплатен паркинг за новогодишните и божиќните празници на паркинзите на ПОЦ

Отворените паркинзи на ПОЦ денеска ќе работат до 15 часот, затворените паркиралишта и катната гаража до 18 часот, а шалтерите за издавање договори во...

Сите услуги на ПОЦ од денес онлајн на нова веб-платформа

ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ денес ја пушта во употреба новата веб-платформа со која сите услуги на претпријатието стануваат достапни и по електронски пат....

И покрај казните, возачите се паркираат кај ќе стигнат

Според податоците од „Паркинзи на општината Центар“, оваа година во просек се креваат по 20 непрописно паркирани возила на ден, повеќе од ланскиот дневен...

Бесплатно паркирање на ПОЦ за велигденските празници

По повод претстојните велигденски празници од утре, петок, до 29 април, понеделник, паркинзите со кои стопанисува ЈП „Паркинзи“ на Општина Центар ќе бидат бесплатни...

Бесплатен паркинг на 1 и 2 јануари на паркиралиштата на ПОЦ

Сите паркиралишта со кои стопанисува јавното претпријатие Паркинзи на општина Центар (ПОЦ) на 1 и 2 јануари ќе бидат бесплатни. Од „ПОЦ“ информираа дека денеска...

ЈП „ПОЦ“ во акција против непрописното паркираните возила

Службите на ЈП „Паркинзи на Општина Центар“, од вчера на терен почнаа да вршат зајакнати контроли на паркиралиштата со кои стопанисува претпријатието. Екипите на ЈП...