15.3 C
Skopje
6.4.2020 - 14:00

Ознака: Пофалби

Џејми Ли Кертис за „Медена земја“: Колку совршен филм, воодушевена сум

Македонскиот документарец номиниран за два оскари, „Медена земја“ ги освои симпатиите и на познатите холивудски актерски имиња. Холивудската актерка Џејми Ли Кертис на Твитер упати...

Пофалби за музиката на Коџабашија во „Пинокио“ во Глазгов

Претставата наиде на одличен одглас кај публиката, а британските медиуми нашироко пишуваат за неа, не изоставајќи ја одличната музика на нашиот композитор. Божиќните претстави...

И пофалби и критики за субвенциите за пензиско и здравствено

Според најавите на премиерот Заев, ќе се земе просек од три месечни плати и во тој период платата на работникот не треба да му...

Пофалби за Киров и Ношпал за сплитската „Дервишот и смртта“

Хрватскиот весник „Вечерњи лист“ пишува најпофални зборови за македонскиот балетан и кореограф Игор Киров, како и за нашиот дизајнер и костимограф Александар Ношпал. За...