Ознака: потрага

Потрагата по Мартин прекинува, ветувањето до семејството ќе го држи случајот...

Прекинува потрагата по македонскиот турист што исчезна во водите кај Посиди пред три недели, објави грчката организација ОФКАТ. Потрагата траеше 20 дена, но напорите...

Нема да запреме сè додека не го најдеме Мартин, вели првиот...

Потрагата по Мартин, кој на 9 јули исчезна во морето кај Посиди на првиот крак на Халкидики, продолжува и денеска. Спасувачите волонтери не запираат...

Облека пронајдена на плажа во Катерини ги подгреа надежите за пронаоѓање...

Информацијата за пронаоѓање црни шорцoви за капење помеѓу алги ги поттикна надежите на семејството и волонтерите за пронаоѓање на македонскиот турист Мартин кој исчезна...

Братот на исчезнатиот Мартин: Потрагата е прескапа, но не можам да...

Десет дена трае потрагата по последниот исчезнат Македонец кој беше повлечен од морските струи на Халкидики. Неговиот брат Горан се приклучи во потрагата и...

Волонтери од Македонија помагаат во портагата на 31-годишниот Мартин на Халкидики

Спасувачи волонтери од Грција, но и со помош на спасувачи од Македонија, осми ден ја продолжуваат потрагата за пронаоѓање на 31-годишниот Мартин кој исчезна...

Братот на исчезнатиот Мартин доаѓа во Грција: Ќе направам сѐ, по...

Братот на исчезнатиот македонскиот турист по кој шести ден се трага на Халкидики, утре треба да пристигне во Грција од САД, пренесуваат грчките медиуми....

Братот на исчезнатиот Мартин упати нов апел, сметајќи дека потрагата стивнува

Братот на последниот исчезнат Македонец на Халкидики посочува дека потрагата се одвива со значително намален капацитет на луѓе и ресурси во текот на петтиот...

Сѐ што сакам е да го најдете моето дете – најблиските...

Потрагата на Халкидики за пронаоѓање на последниот исчезнат македонски турист продолжува утринава со учество на патролен брод на крајбрежната стража, како и на волонтери...

МНР: И покрај изминувањето на редовниот рок, потрагата по исчезнатото момче...

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска оствари телефонски разговор со својот грчки колега, Никос Дендијас, на кој беше разговарано за состојбата со потрагата...

Подводниот дрон е голема помош во потрагата по Мартин, но струите...

Подводниот дрон е голема помош во потрагата по последниот исчезнат турист на Халкидики, но струите на морското дно се многу силни, вели претседателот на...