Ознака: потрага

Три денa трае потрагата по исчезнати планинари во Италија

Четворица планинари веќе три дена се водат како исчезнати во планинскиот венец Абруцо, недалеку од Рим. Најверојатно биле однесени или убиени од лавина, соопшти денеска...

Стравотни сцени од Индонезија по земјотресот, продолжува потрагата по преживеани лица

Оштетените патишта и мостови, прекините на електричната енергија и недостатокот на тешка механизација им ја отежнуваат работата на спасувачите во Индонезија по разорниот земјотрес...

Пронајдени телата на седум жртви по свлечиштето во Норвешка

Телата на седум жртви беа пронајдени во потрагата по исчезнатите кога одрон направи големи штети на 30-ина километри од норвешката престолнина Осло. Четири тела беа...

Кај Козара исчезна мал авион, потрагата трае со часови

Лошото време и маглата во областа на планината Козара и околу градот Омарска ја отежнуваат потрагата по исчезнат спортски авион, пишува сараевскиот порталот „Кликс“. Според...

Земјата во Турција се потресе 833 пати, се трага по преживеани

Во земјотресот во Турција досега загинаа 44 луѓе, соопшти службата за вонредни ситуации. Како што пренесе агенцијата Анадолија, службата за вонредни ситуации објавила дека и...

Полицијата трага по 14-годишно девојче од Скопје

Синоќа околу 1 часот по полноќ, 49-годишна скопјанка во полиција пријавила дека од домот се оддалечила нејзината ќерка. Како што инфоримираат од МВР, станува збор...

Продолжува потрагата по момчето што исчезна во Преспанско Езеро

Во раните утрински часови продолжи потрагата по момчето кое исчезна во водите на Преспанското Езеро и акцијата ќе трае се до негово пронаоѓање. Потрагата вчера...

Прекината потрагата по момчето кое исчезна во Преспанското Езеро

Потрагата по 16-годишното момче од Ресен, кое вчера доцна поладнето, околу 18 часот исчезна во во водите на Преспанското Езеро, по над 20 часа упорно...

Сè уште трае потрагата по момчето кое исчезна во Преспанското Езеро

Повеќе од 20 часа се трага по момчето кое вчера исчезна во Преспанското Езеро. Како што информираа од полицијата, станува збор за 16-годишно момче од...

Полицијата го бара поранешниот претседател на Кривичен суд, Владимир Панчевски

Полицијата не го пронајде поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски во неговиот дом, откако велешкиот суд издаде наредба за негово приведување. Информацијата ја...

That Time I Got Reincarnated as a Slime OAD (Dub) Episode 5 at KissAnime boruto kissanime

Watch By the Grace of the Gods (Dub) Episode 4 at website https://animefreak.ws animefreak boku no hero